p r o v i m e s

Yükleniyor

Provimes Öneri Yönetim Sistemi’nin yerel yönetimlere katkısı

Provimes Öneri Yönetim Sistemi’nin kamu kurumları özellikle de yerel yönetimler için önemli faydaları bulunuyor. Örneğin yerel yönetimlerde çalışan ve sürekli halkla temas halinde olan temizlik görevlilerini düşünelim.

İş tanımları gereği her an bölgede yaşayanlarla iç içedirler. Yeri geldiğinde istek ve şikayetleri birinci ağızdan dinlerler. Aynı şekilde görev alanları içindeki mahalleleri, sokakları karış karış bilirler. Hangi sokakta, mahallede nasıl bir eksik var ya da neler yapılması gerekiyor gözlemleyebilirler.

Ne var ki, halkın kendilerine ilettiği istek, beklenti, şikayet gibi talepleri ve bölgede gördükleri ihtiyaçları üst yönetime iletebilecek olanağa sahip değillerdir. Aynı şekilde topladıkları bu verileri değerlendirip geliştirdikleri öneri ya da fikirleri paylaşamazlar.

Oysa yerel yönetimlerde halkla en yakın olanlar temizlik çalışanlarıdır.

İşte, Provimes Öneri Yönetim Sistemi, temizlik görevlilerinin mahallelerden, sokaklardan topladığı her türlü veriyi anlamlı hale getirmesini sağlar. Bölgede yaşayanların istek, beklenti ve şikayetlerini Provimes’in mobil öneri aracıyla hızlı ve kolay bir şekilde görüş ya da öneri haline getirmesine imkan verir.

Öneriyi yaparken kimliğini arama ve değerlendirmelerde gizleyebilir. Detaylandırdığı önerileri fikir almak istediği kişilerin değerlendirmesine, yorum ve beğenisine sunabilir. Ek dosya ve fotoğraf ekleyebilir. Sesli önerileri otomatik olarak yazıya çevrilebilir.

Ayrıca sorumluluk alanıyla ilgili raporlar hazırlayabilir.

Fikir ve önerilerine değer verildiğini gördüğü için kuruma olan aidiyet duygusu gelişir. İş kalitesi ve verimliliği artar.

Böylece yerel yönetimler temizlik görevlileri vasıtasıyla bölge halkının şikayet ve taleplerini en doğru kanaldan öğrenmiş olur. Alınan görüş ve öneriler doğrultusunda en isabetli projeleri hayata geçirebilirler. Bu da en büyük hedefleri olan hizmette kaliteyi artırır.

Paylaş: